TÁMOP-3.1.5-09/A-2-2010-0273  pályázati ismertető

"PEDAGÓGUSKÉPZÉS A NYÍREGYHÁZI MÓRICZ ZSIGMOND ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN"

Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) 3.1.5.

Az Új Magyarország Fejlesztési Terv - Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség által kiírt TÁMOP-3.1.5-09/A-2 kódszámú, Pedagógusképzések (a pedagógiai kultúra korszerűsítése, pedagógusok új szerepben) című pályázat célja a pedagógiai kultúra korszerűsítése, mely egyrészt az intézményi implementációhoz is elengedhetetlenül szükséges új módszerek (tanulóközpontú, differenciált módszertan, változatos tanulásszervezési megoldások, kooperatív tanulási technikák, projekt módszer stb.), eszközök (pl. IKT) használatának széleskörű megismertetésével és elterjesztésével, másrészt az intézmények bevonásával, a szolgáltatások és intézményi fejlesztések korszerűsítésével történik.

A nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola által 2010-ben benyújtott pályázatot a Közremuködő szervezet támogatásra alkalmasnak minősítette, így a Támogató döntést az Oktatási Kulturális Minisztérium Támogatáskezelő Igazgatósága elfogadta és aláírta.

A projekt az Európai Unió támogatásával és az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg. A támogatás összege: 12 000 000 Ft. A projekt időtartama: 2010. február 1. - 2012. július 31.

A pályázat keretében iskolánk három pedagógusa vesz részt szakirányú továbbképzésen:
Divinyi Ágnes - pedagógiai értékelés és mérés tanára, Polányiné Bencze Ibolya - szabadidő szervező, Harcsa Norbert - rajz szakos tanár képzésen vesz részt.

A pályázatban foglalt feladatok ellátására az elnyert összeget elsősorban a képzések tandíjára, a kollégák helyettesítésére, utazási és szállásköltségeire fordítjuk. Ezen felül az érintett pedagógusok számára a pályázati keretből egy-egy laptopot vásároltunk, illetve biztosítjuk a tanulmányokhoz szükséges tankönyveket, irodaszereket.

Kedvezményezett:
Móricz Zsigmond Általános Iskola
Cím: 4400 Nyíregyháza, Virág u. 65.
Tel./Fax: +36 42 512 871
moricz@moricziskola.hu

Közreműködő szervezet:
Oktatási és Kulturális Minisztérium Támogatáskezelő Igazgatósága
Cím: 1055 Budapest, Bihari János u. 5.
Telefon: 1/301-3200
www.okmt.hu

Irányító Hatóság:
Nemzeti Fejlesztési Ügynökség Humán Erőforrás Programok Irányító Hatósága
Cím: 1133 Budapest, Pozsonyi út 56.
Tel: +36 1 237-4400
Fax: +36 1 239-52-77