Kulturális programok

Iskolánkban a kulturális programokat három nagy témakör köré szervezzük:
          1. Kulturális intézmények látogatása, előadók meghívása
          2. Ünnepek
          3. Illem
1.    Kulturális intézmények, előadók
Minden évben kétszer színházi előadásra, e mellett legalább egyszer moziba és a Múzeumfaluba is elvisszük a tanulókat. A Móricz Zsigmond Megyei Könyvtár rendezvényeit rendszeresen látogatjuk. Évente három alkalommal hangversenyt szervezünk.

2.    Ünnepek
Nagyon fontosnak tartjuk, hogy a gyerekek, ne csak az ünnepek időpontjait ismerjék (okt. 23; márc. 15), hanem tudják azt is, hogy mikor mit ünneplünk. Igyekszünk megismertetni a tanulókat az adott ünnepekhez kapcsolódó népszokásokkal is (Húsvét, Karácsony). Így az ünnepek előtt verseket, dalokat tanulunk, meséket, történeteket olvasunk. Közkedveltek a dramatikus játékok is. A gyerekek az ajándékozási szokásokkal is megismerkednek.

3.    Illem
Az illem témakörében igyekszünk a tanulók viselkedési kultúráját fejleszteni játékosan, feladatlapokkal, helyzetelemzésekkel.

A foglalkozások a következő csoportok köré szerveződnek:

• Megjelenés: tisztaság, ápoltság, rendezettség
  • Étkezés: kultúrált étkezés, terítés, egészséges táplálkozás
  • Szabadidő: játékok, olvasás, tanulás, zenehallgatás, kirándulás
  • Iskola: óra alatt, szünetben, köszönés
  • Vásárlás: üzletben, vásár
  • Közlekedés: gyalogosan, tömegközlekedési eszközön, kerékpáron