A 2020-2021-es tanév fontosabb eseményei


- kivonat -
A NYÍREGYHÁZI MÓRICZ ZSIGMOND ÁLTALÁNOS ISKOLA
2020/2021. TANÉVI  MUNKATERVÉBŐL
A nevelőtestület a 2020. augusztus 29-én megtartott tanévnyitó értekezletén egyhangúlag elfogadta.
( FIGYELEM !    ÉV KÖZBEN VÁLTOZÁS LEHETSÉGES )
Utolsó módosítás: 2020. október 14.

2020. 
NOVEMBER
11.02. h
Őszi szünet utáni első tanítási nap
11.03. k
Diáktanács
11.09. h
Fogadóórák 1-8. évfolyam
11.13. p
Részvétel a Szőlőskerti számítógépes rajz és Internet felhasználói versenyen
változás
Beiskolázás   >>  NYÍLT NAP a leendő elsősöknek és szüleiknek  <<    2021-re elhalasztva !
11.19. cs
Filharmónia hangverseny
11.20. p
Kavalkád - Őszi termések
A Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei Helyesírási Verseny iskolai fordulója (5-8. évfolyam)
11.21. szo
Részvétel a Szekér László Emléktornán (Röplabda) - Nyíregyháza - Bem J. iskola
11.25. sz
A Varga Tamás országos matematika verseny iskolai fordulója
változás TNMN  (Tanítás Nélküli Munkanap)  -  2021-re elhalasztva !
Megyei Angol Nyelvi Verseny iskolánkban (Nebuló Alapítvány - az érintett tanulóknak)

DECEMBER
12.04. p
Iskolagyűlés 1-8. évfolyam
Mikulás ünnepségek osztálykeretben
12.05. szo
Móricz Kupa Nemzetközi Leány Röplabda Torna (IV.kcs.)
12.06. v
Móricz Kupa Nemzetközi Leány Röplabda Torna (IV.kcs.)
12.07. h
A Zrínyi Ilona megyei matematika verseny iskolai fordulója
12.09. sz
Mikulás Kupa Labdarúgó Torna (I-II. kcs.)
12.10. cs
Részvétel a Megyei Alkalmazói Informatika versenyen
12.11. p
Kavalkád - Karácsonyi kirakodó vásár
12.12. szo
Munkanap (12.24.)
Móricz Mini Karácsony Kupa - leány röplabda torna (III.kcs.)
12.13. v
Futsal Városi és Megyei verseny (IV.kcs)
12.14. h
Részvétel a Kertvárosi Karácsony Labdarúgó Kupán
12.16. sz
Kazinczy "Szép magyar beszéd" verseny iskolai fordulója
12.18. p
Iskolakarácsony ünnepély
Téli szünet előtti utolsó tanítási nap

TÉLI SZÜNET


2021.
JANUÁR
01.04. h
Téli szünet utáni első tanítási nap
01.05. k
Diáktanács
01.16. szo
Központi írásbeli felvételi vizsgák a 6. és 8. évfolyamos gimnáziumokban, kilencedik évfolyamra
01.20. sz
Részvétel a Varga Tamás matematika verseny megyei fordulóján
01.22. p
Az első félév utolsó tanítási napja
A magyar kultúra napja
Kavalkád - Madáretető készítés, kihelyezés
01.24. v
Futsal Diákolimpia országos elődöntő (IV.kcs.)
01.25. h
A MÁSODIK FÉLÉV ELSŐ TANÍTÁSI NAPJA
01.25. h
Komplex játékos foglalkozás - az érdeklődő óvodásoknak ( magyar )
01.28. cs Kísérletek délutánja 5. évfolyam
Pótló központi írásbeli felvételi vizsgák a 6. és 8. évf. gimnáziumokban, kilencedik évfolyamra
01.29. p
A félévi bizonyítványok kiosztásának határideje


FEBRUÁR
02.01. h
Komplex játékos foglalkozás az érdeklődő óvodásoknak ( angol nyelv )
02.04. cs
Filharmónia hangverseny
Kazinczy "Szép magyar beszéd" verseny területi fordulója
02.05. p
TNMN  (Tanítás Nélküli Munkanap) - Félévi értekezlet
Futsal Országos Döntő (IV.kcs) - Pécs
02.05. szo
Futsal Országos Döntő (IV.kcs) - Pécs
02.06. v
Futsal Országos Döntő (IV.kcs) - Pécs
02.08. h
Iskolagyűlés 1-8. évfolyam
Komplex játékos foglalkozás az érdeklődő óvodásoknak ( matematika-informatika )
02.09. k
Szülői értekezlet 1-8.évfolyam
02.10. sz
Szülői értekezlet 1-8.évfolyam
02.11. cs
Informatika Alkalmazói Tanulmányi Verseny - megyei döntő
Kísérletek délutánja 4. évfolyam
02.12. p
Kavalkád - Öko divat
02.15. h
Komplex játékos foglalkozás az érdeklődő óvodásoknak "Izgő-Mozgó-Mocorgó" ( testnevelés )
02.23. k
Részvétel a Varga Tamás matematika verseny országos döntőjén
Iskolai helyesírási verseny 2-4. évfolyam
02.24. sz
Iskolai helyesírási verseny 2-4. évfolyam
02.25. cs
Iskolai helyesírási verseny 2-4. évfolyam
A Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei Helyesírási Verseny iskolai fordulója (5-8. évfolyam)
02.26. p
Farsang 1-8. évfolyam


MÁRCIUS
03.01. h
"Pénz7" Pénzügyi és vállalkozói témahét
03.02. k
"Pénz7" Pénzügyi és vállalkozói témahét
Diáktanács
03.03. sz
"Pénz7" Pénzügyi és vállalkozói témahét
03.04. cs
"Pénz7" Pénzügyi és vállalkozói témahét
03.05. p
"Pénz7" Pénzügyi és vállalkozói témahét
03.12. p
1848. március 15-re emlékezünk - (Koszorúzás a Hatzel téren)
03.18. cs
Részvétel a Kenguru Nemzetközi Matematika Versenyen
Filharmónia hangverseny
Komplex természettudományi verseny 1. forduló
03.19. p
Kavalkád - Kiskert az osztályban
Részvétel a Kalmár László megyei matematika versenyen
03.22. h
MÓRICZ-HÉT megnyitó - Koszorúzási ünnepség
Víz világnapja
03.23. k
MÓRICZ-HÉT
Kis Történész vetélkedő 5-6. évfolyam
03.24. sz
MÓRICZ-HÉT
Irodalom-birodalom olvasottsági vetélkedő 4-8. évfolyam
Irodalom-Birodalom mesedélután 2. évfolyam
03.25. cs
MÓRICZ-HÉT
"Játék határok nélkül" vetélkedő 5-8. évfolyam
Irodalom-Birodalom mesedélután 3. évfolyam
03.26. p
MÓRICZ-HÉT - Móricz rajzpályázat
03.29. h
Fogadóórák 1-8. évfolyam
Kiállítás a Móricz rajzpályázat munkáiból
03.31. sz
Tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap
Nagy sportágválasztó


ÁPRILIS
04.01. cs
TAVASZI SZÜNET
04.04. v
Röplabda Diákolimpia Megyei Döntő (IV. kcs.)
04.05. h
HÚSVÉT HÉTFŐ
Atlétika Mezei Futóverseny (városi és megyei)
04.07. sz
Tavaszi szünet utáni első tanítási nap
04.08. cs
Részvétel a Móra Matek levelezős verseny döntőjén
04.09. p
Tanulmányi kirándulások 1-8. évfolyam
04.11. v
Röplabda Diákolimpia városi, megyei (III.kcs)
04.12. h
Költészet napi megemlékezés
04.13. k
Óvodai sport váltóverseny - a déli körzet óvodáinak részvételével (meghívásos)
04.14. sz
Atlétika Mezei Futóverseny Országos Döntő (Gödöllő)
04.16. p
Iskolagyűlés 1-8. évfolyam
Röplabda Diákolimpia Országos Elődöntő (IV. kcs.) - Miskolc
04.19. h
Fenntarthatósági Témahét
04.20. k
Fenntarthatósági Témahét
04.21. sz
Fenntarthatósági Témahét
04.22. cs
Fenntarthatósági Témahét
Filharmónia hangverseny
Részvétel a Zelk számítógépes grafikai versenyen
Komplex természettudományi verseny 2. forduló
04.23. p
Fenntarthatósági Témahét
Föld napja
Kavalkád - akadályverseny, virágültetés
04.27. k
Részvétel a Bereznai Gyula megyei matematika versenyen


MÁJUS
05.02. v
Labdarúgás Diákolimpia városi és megyei (IV.kcs.)
05.04. k
Diáktanács
05.07. p
TNMN  (Tanítás Nélküli Munkanap)
Dienes Pál megyei matematika verseny iskolánkban (Nebuló Alapítvány - az érintett tanulóknak)
05.08. szo
Atlétika Diákolimpia egyéni - városi és megyei döntő (II. III. IV. kcs.)
05.09. v
Labdarúgás Diákolimpia városi és megyei döntő (I. II.kcs.)
05.10. h
Szülői értekezlet 1-8.évfolyam
05.11. k
Szülői értekezlet 1-8.évfolyam
05.12. sz
Szülői értekezlet 1-8.évfolyam
05.13. cs
Kavalkád - Mézes édes délután
05.14. p
Dienes Pál megyei matematika verseny eredményhirdetés - ( Nebuló Alapítvány )
05.21. p
Labdarúgás Diákolimpia Országos Döntő (IV. kcs.) - Debrecen
05.22. szo Labdarúgás Diákolimpia Országos Döntő (IV. kcs.) - Debrecen
05.23. v
Labdarúgás Diákolimpia Országos Döntő (IV. kcs.) - Debrecen
Labdarúgás Diákolimpia városi és megyei (III. kcs.)
Röplabda Diákolimpia Országos Elődöntő (III. kcs.) - Miskolc
05.24. h
PÜNKÖSD - munkaszüneti nap
05.26. sz
Országos kompetenciamérések 6. és 8. évfolyamokon
Kihívás napja (sport)
05.27. cs
ECDL számítógépes vizsga a tagozatos 8. osztályosoknak
Atlétika Diákolimpia egyéni - Országos Döntő (III. IV. kcs.) - Győr
05.28. p
TNMN (Tanítás nélküli munkanap) - GYERMEKNAP - az összes tanuló részvételével
Részvétel a Kalmár matematika verseny országos döntőjén
Labdarúgás Diákolimpia Országos Döntő (I. II.kcs.) - Szombathely
05.29. szo
Labdarúgás Diákolimpia Országos Döntő (I. II.kcs.) - Szombathely
05.30. v
Labdarúgás Diákolimpia Országos Döntő (I. II.kcs.) - Szombathely
05.31. h
Erdei Iskola 5. évfolyam - Hortobágy


JÚNIUS
06.01. k
Erdei Iskola 5. évfolyam - Hortobágy
06.02. sz
Erdei Iskola 5. évfolyam - Hortobágy
06.03. cs
Erdei Iskola 5. évfolyam - Hortobágy
06.04. p
Erdei Iskola 5. évfolyam - Hortobágy
Röplabda Diákolimpia Országos Döntő (IV. kcs.) - Miskolc
06.05. szo
Röplabda Diákolimpia Országos Döntő (IV. kcs.) - Miskolc
06.06. v
Röplabda Diákolimpia Országos Döntő (IV. kcs.) - Miskolc
06.07. h
Egészséghét
06.08. k
Egészséghét
06.09. sz
Egészséghét
06.10. cs
Egészséghét
06.11. p
TNMN  (Tanítás Nélküli Munkanap)
Pályaorientációs nap - az összes tanuló részvételével
Labdarúgás Diákolimpia Országos Döntő (III. kcs.) - Kisvárda
Röplabda Diákolimpia Országos Döntő (III. kcs.) - Nyíregyháza
06.12. szo
Labdarúgás Diákolimpia Országos Döntő (III.kcs.) - Kisvárda
Röplabda Diákolimpia Országos Döntő (III. kcs.) - Nyíregyháza
06.13. v
Labdarúgás Diákolimpia Országos Döntő (III.kcs.) - Kisvárda
Röplabda Diákolimpia Országos Döntő (III. kcs.) - Nyíregyháza
06.14. h
Iskolagyűlés 1-8. évfolyam  ( Tanévzáró és Ballagási Ünnepély főpróba )
06.15. k
A 2020-2021-es tanév utolsó tanítási napja
TNMN  (Tanítás Nélküli Munkanap)
06.19. szo
TANÉVZÁRÓ  ÉS  BALLAGÁSI  ÜNNEPÉLY ( 08.30 óra )
06.21. h
A NYÁRI SZÜNET KEZDETE


JÚLIUS

NYÁRI SZÜNET

AUGUSZTUS

NYÁRI SZÜNET
08.25. sz
Javítóvizsgák  -  Osztályozó vizsgák
08.26. k
Javítóvizsgák  -  Osztályozó vizsgák
08.31. k
A NYÁRI SZÜNET VÉGE


SZEPTEMBER
09.01. sz
A 2021/2022-es tanév első tanítási napja